LM PARFUMS Cicatrices (to sladký dřevo): Recenze

Cicatrices ("Jizvy"), tak se jmenuje novinka značky LM Parfums, poslední přírůstek řady Intimacy Collection. Laurent Mazzone nás zve do světa stínů, území protikladů, tam, kde pozitivní a negativní není přesně definované, nemá ostré kontury. Jizvy nemusejí být jenom následkem bolestného zranění. Jizva jako metafora, silný zážitek, proniknutí do kůže, do duše, do srdce. Neviditelné jizvy… čím skrytější, tím hlubší.  

Laurent Mazzone

(LM Parfums – Laurent Mazzone)

Cicatrices, kdyby mluvila jazykem barev, byla by temně fialová, černé orámovaná, se spoustou zlatavých bodů.  Vůně se otevírá vůní kosatcového kořene i s kusem kypré hlíny, jen pár okamžiků po krátké, ale prudké jarní spršce. Pod teplými slunečními paprsky ale rychle uschne i poslední dešťová kapka a kosatec se stane sametovým a máslovým (později semišovým). V tom se tu zastaví cukrář s několika lékořicovými proutky na stříbrném podnose. Ono to nejdřív vypadalo, že přinese sklenku anýzového ouza, ale ne, jsou to staré dobré pendreky. Pendrekový efekt způsobí, že je to všechno trochu sladké, trochu hořké, objeví se i špetka větrovosti, a tahle sestava, v kombinaci s kosatcem, překvapivě nádherně ladí (a hladí).

"Lékořicí - cesta ke mně ti zaroste jednou pro vždycky
Lékořicí po víně se skořicí bývám cynický, ale fakticky.

I své okno nechám zarůst lékořicí,
neuvidíš jak se trápím nelidsky.

La-la ..."

(Lékořice – Václav Neckář, text Vratislav Blažek)

Cukrář bude nejspíš trochu podivín, protože k servírování lékořice si navlékl semišové rukavičky. Asi po hodině se vůně stává stále více bylinně pryskyřičnou, mléčně santalově dřevitou a lékořice ustupuje až postupně zmizí. Na pačuliovém podloží leží poprašek hořkého kakaa, kterého je tak akorát, takže pod sebou nedusí ani pačuli, ani myrhu. Na okamžik se objeví  i tóny čerstvé namleté kávy s nádechem karamelu a ořechů a trocha kouře. Rozinky namočené v koňaku se zdrží o trochu déle. Stejně tak vůně sudu, ve kterém ten koňak zrál.

LM Parfums Cicatrices lékořice

Cicatrices je skutečně zajímavá vůně s dobrou výdrží. Je intimní ale rozhodně ne "neviditelná".  Určitě doporučuju vyzkoušet příznivcům mé oblíbené, nedávno recenzované 1996 Inez & Vinoodh (Byredo). Především pro ten kosatec s trochu a alkoholu a kakaa jsou to vyloženě vůně geneticky spřízněné. Přehlédnou by ji neměli ti, co si oblíbili Myrrhiad (Huitième Art Parfums), Coromandel (Chanel)  ti, co mají rádi vůně značky Frapin, ti co mají rádi ve vůních kosatec, vyhledávají pryskyřičnaté vůně, pačuli… Laurenta Mazzoneho…. :-). 

Cicatrices LM Parfums

Tak kdo nastaví svou kůži… duši… srdce novým "jizvám"? Nebo výzvám, pokud jste zatím nepotkali takovou vůni s lékořicí, která by vás dostala.

Složení: lékořice, bergamot, myrha, kosatec, kožené tóny, pačuli, vanilka, labdanum

Další informace: Flakón 100 ml, koncentrace extrait de parfum. Vůně je dostupná i v pražském butiku Ingredients.

 

Počet komentářů: 3

 1. 1Miru@seznam.cz' Miru napsal(a):

  Nááádhera.!

  Nádherná recenze a díky ní velmi lákavá vůně.!…

  12.4.2015
 2. bara.ramesova@gmail.com' barbucha napsal(a):

  Úplně se mi sbíhaj sliny… ovšem pro mě je to nejspíš jen ta výzva.  Všechno je nadmíru lákavý, ale až právě na tu lékořici :-) 

  Ovšem recenze přímo svádí k vyzkoušení!

  14.4.2015
 3. mitzi@magnetik.cz' Mitzi napsal(a):

  Lékořici miluju a recenze je tak krásná, že neodolám a seženu vzoreček :)

  25.4.2015

Komentáře jsou uzavřeny.