Novinka: GUERLAIN Shalimar Cologne

Mění se barvy skla i vůně (a moje nejoblíbenější koňaková se zanedbává), upravují názvy, přidávají nebo odejímají mašličky a peříčka… jediné, na co se dá spolehnout je, že ani tenhle flanker Shalimaru nebude vonět jako opravdu příbuzný Shalimaru. 

Shalimar Cologne nebude kolínská v pravém slova smyslu (tedy eau de cologne, obsahující nějakých 3-5% kompozice ve zředěném lihu neboli svěží vůně s rychlými, prchavými citusy a se vhodnou kombinací bylinek), ale bude to regulérní toaletka. A nebude mít nic společného s Shalimarem Eau de Cologne, což ovšem znalce značky, zvyklé na takové lahůdky, jako že například Vol de Nuit Evasion neměla nic společného s Vol de Nuit, nybrž byla verzí edt vůně Attrape Coeur, která se dříve prodávala pod názvem Guet-Apens, tohle nemůže překvapit. :-)

Shalimar Cologne

Zdroj: Guerlain

Takže co a nebo jaká bude? Promo materiály mluví o reinterpretaci mytického parfému, o  jiskřivé a lahodné vůni plné citrusů (bergamot, citron, grep), svěžích květin (frézie, jasmín a růže), kosatce, vanilky, pižma a hladivých ambrových tónů. Takhle když to vidím, tak to vypadá na reinterpretaci reinterpretací: něco ze Shalimaru Parfum Initial a něco z Shalimaru Souffle de Parfum.  Docela by mě zajímalo, jestli Thierry Wasser chytil druhý dech (vloni si několikrát veřejně povzdychl nad svým údělem, protože ty flankery ho opravdu nebaví a komerční neúspěch Shalimaru Parfum Initial ho mrzí, protože vůně jako taková se mu líbila), nebo zatnul zuby a… Každopádně, na Shalimar Cologne jsem zvědavá.

Co je důležité, aby zaznělo i tady: Novinka Shalimar Cologne nejspíš vytlačí z portfolia značky příjemnou a osvěžující Eau de Shalimar!! Kdo ji máte rádi (hlavně na léto je báječná), mrkněne se v českých eshopech, ještě se dá pořídit a navíc za pěknou cenu.

A jak to bude dál se Shalimarem Eau de Cologne, který se už mnoho let prodává pouze na americkém trhu (proč?) a v eshopech (včetně českých = to je to cestování parfémů z kontinentu na kontinent – jupí)? 

Shalimar Eau de Cologne

Nevím, a doufám, že přežije. Nedávno jsem si radši pořídila zásobu a zase jsem se do téhle verze zbláznila. Přijde  mi, že snad ani v posledních letech neprošla žádnou reformulací, což není vyloučeno, tím že je jen pro americký trh a chapadla komise EU a její restrikce tam nedosáhnou (?). Eau de Cologne je totiž pořád stejně nádherná, suchá, zajímavá… prostě Shalimar.

Shalimar Cologne je právě v prodeji, a to ve dvou baleních 50 a 90 ml. Cena v La Maison Guerlain je stanovena na 77 €, resp. 105 €

 

Počet komentářů: 7

 1. bara.ramesova@gmail.com' barbucha napsal(a):

  No, nejenže to nebude kolínská, ale nebude to ani Shalimar :-) Duševně se připravuju na nějakou strašlivou slaďárnu…

  25.4.2015
  • Monika napsal(a):

   Příprava neuškodí a prostor pro příjemné překvapení  je tu vždycky! První dojmy Dimitriho ze Sorcery of Scent dokonce jistou naději vzbuzují. A moc se mi líbí, jak vyfotil flakón proti nebi, aby tam přinejmenším tu modrou, tu shalimarovskou modrou, narval ! :-)

   27.4.2015
   • p.magdalena@centrum.cz' Mitzi napsal(a):

    Ano, ta fotka je nádherná.

    16.5.2015
 2. sylva.frankova@seznam.cz' Sylva napsal(a):

  Moje parketa to asi také nebude – ani jako vůně, ani z pohledu té sladké růžové. Původní kolínskou, co je na spodním obrázku,  jsem si tento týden také pořídila v¨tom krásném broušeném flakónu. Mám teď Shalimarovské období, takže ho nutně potřebuji. Vzhledem k tomu, že mám z posledního Mědvěda kapku odstřiku – tak jak edc – tak k extrait k sobě velmi ladí a jsou vzájemným doplňkem. Děkuji za informaci o novince.

  25.4.2015
 3. Monika napsal(a):

  Ta kolínská je opravdu báječná a nevím, proč jsem ji v poslední době tak opomíjela… vlastně vím, neměla jsem ji na očích, ale už jsem to napravila.

  27.4.2015
 4. p.magdalena@centrum.cz' Mitzi napsal(a):

  Tak kdy bude Tvá recenze? :)

  Těším se na tvé osobní dojmy víc než kdy jindy. Mám teď své Shalimarové období ;) Kdybych mohla cestovat časem a tohle si přečetla před dvěma lety, neuvěřila bych, že jsem to fakt napsala já :D

  16.5.2015
  • Monika napsal(a):

   Už na na tom pracuju. A je to příjemná práce ! :-) Recenze bude už zítra.

   16.5.2015

Komentáře jsou uzavřeny.