Aktualitka: Nová beauty ambasadorka Guerlainu – Esther Kamatari

Novou beauty ambasadorkou Guerlainu se stala bývalá topmodelka a exilová princezna Burundi Esther Kamatari. Život a kariéra nyní 64 leté Esther by se mohly klidně stát předlohou filmového scénáře. V roce 1970 utekla z Burundi (malého vnitrozemského  a hornatého státu těsně pod rovníkem) poté, co byli zabiti členové její královské rodiny, a ve Francii, svém novém domově, udělala v 70. letech kariéru na pařížských molech jako první černošská supermodelka. V posledních letech se aktivně věnovala politické a humanitární práci pro své rodné Burundi. Zajímavá žena.

Esther Kamatari

(Foto: Journaldesfemmes.com)

Nevím, jestli úplně nahradí Natalii Vodianovou, dlouholetou (unylou a notně okoukanou) tvář nebo – to vidím jako pravděpodobnější variantu – budou teď tyto ženy fungovat vedle sebe, každá ve své roli. Mimochodem, Natalia musí mít hodně vlivného zastánce, protože její smlouva s Guerlainem se zdá býti smouvou na dobu nekonečnou. Když v roce 2011 vyhlášena novou ambasadarkou Guerlainu Michelle Yeoh, malajsijská herečka (nyní 52 let) taky Natalii nevyšachovala. Její pole působnosti je Asie, kde pomáha Guerlainu expandovat na místních trzích.

Takže Esther. Charismatická a aktivní žena v každém věku. To je super! Ale samozřejmě se nabízí potměšilá otázka: Myslí to Guerlain (LVMH) upřímně? :-) Nebo chce jen vyžehlit (dožehlit) téměř pět let starou nešťastnou aféru Jeana-Paula Guerlaina? A/nebo se přidat se k současné (módní) vlně modelek, zpěvaček a hereček černé barvy pleti na vizuálech, reprezentujících francouzský luxus (Rihanna pro Dior, Lupita Nyongo pro Lancôme…)?

Jeden komentář

  1. bara.ramesova@gmail.com' barbucha napsal(a):

    Potměšilá otázka je víc než na místě… Mně teda ta všeobecně objímající politická korektnost (pozn. překl.: nechutná podlézavost) leze zle na nervy. Proč si třeba u Lancomů nenechali krásnou a charismatickou Isabellu Rossellini, nechápu. Nebo vlastně, proč ji nepřetáhl Guerlain, když už shání ty starší… Jo tak, ona je (alláh mě netrestej) vlastně bílá! 

    6.6.2015

Komentáře jsou uzavřeny.