Černá růže se znovu rozvoněla

Černá růže je moje oblíbená pasáž, ideální pro krátké schůzky během dne. A není to tak dávno, co jsme sem mnozí chodívali za parfémovými delikatesami do butiku Madeleine. Butik se před pár lety odstěhoval, náš "růžový pán" zmizel… a po nějakém čase obsadilo první podlaží pasáže výdejní místo e-shopu Elnino. Ale parfémový butik s nikovkami ve stylu Madeleine (svého času!) mi v pasáži pořád chyběl. Myslela jsem si třeba na butik s vůněmi značky Ormonde Jayne, měla jsem totiž echo, že tato značka se má v Praze brzy objevit. Teď jsem se ovšem dočkala hodně příjemného překvapení. A hned dvojitého!

Černá růže pasáž

Přízemí pasáže totiž obohatily butiky rovnou dva! Každý z nich nabízí hned několik zajímavých značek niche parfumerie. A v každém z nich se ocitnete v úplně jiném světě, jsou rozdílně koncipované a i jejich interiéry se velmi odlišují. Což je ideální.

Černá růže

Butik LA PROFUMERIA ITALIANA (Non Plus Ultra) se nachází téměř ve stejných místech, kde byl dříve Madeleine. Prostory jsou zatím součástí obchodu Elazar, ale pracuje se na jejich oddělení a na samostatném vchodu. Milovníci parfémů zde najdou pečlivě vybrané italské značky, které se vyznačují ruční prací a maximálním lpěním – i v rámci niche parfumérie – na kvalitě surovin. Zkrátka La profumeria italiana par excellence !

Non Plus Ultra  Maria Candida Gentile

A tady je výčet značek: Angela Ciampagna, Mendittorosa, Maria Candida Gentile. To pro začátek. A jak mi majitel obchodu, pan Alfonso, sdělil, v brzké době se můžeme těšit na další dvě lahůdky: Claudia Scatolini a Profumi del Forte. Bravo !!!

Edit 11/2016

V listopadu se obchod La Profumeria Italiana přemístil do Kotvy. Momentálně má svůj koutek v přízemí, po levé ruce při vstupu hlavním vchodem. I to je ale zatím jen přestupní stanice. Ještě do konce roku se má přesunout do 4. patra, kde vzniká úplně nový, vzdušný prostor plný designových prvků, s originálními značkami a projekty – Bibloo Concept Store. 

 

 

Jen o pár metru dál, směrem k východu do ulice Panská, čeká druhé milé překvapení. Obchod ODÉR mě okouzlil moderním, temným minimalistickým interiérem, umně si hrajícím s osvětlením a přenášejícím mě… třeba do New Yorku. Atmosféru dotváří charismatický pan majitel, příjemná muzika a hlavně sortiment.

Černá růže Odér 

Vedle velmi očekávané Ormonde Jayne jsou to značky: Eight & Bob, Humiecki & Graef, Morph, Nishane, Zeromolecole.

Černá Růže Odér

(foto: Odér)

Jako bonus kosmetická značka Argentum. A brzy přibydou další dvě parfémové značky: Kerosene a Dusita Paris. Vůně Kerosen jsem měla možnost vyzkoušet kompletně a je to zase něco úplně jiného. Zvláštní, industriální vůně, které se ale vmžiku proměňují v něco tak milého, a v mnoha případech návykového, že se nestačím divit.

Máte taky takovou radost jako já? :-)

Počet komentářů: 4

 1. cinkja@seznam.cz' Jarka napsal(a):

  Velmi mě těší fakt, že se parfémové hladiny zase trochu čeří a Praha se pro parfémové nadšence stává opravdovým rájem :-). Madeleine byla v této oblasti průkopníkem a na její působení právě v Černé růži vzpomínám s notnou dávkou nostalgie. A tahle nová porce inspirace, možnost zase objevovat něco jiného a být u toho, tak ta mě způsobuje radost velkou.

  První seznámení s Oderém a panem majitelem bylo i pro mě po všech stránkách více než příjemným překvapením a příště se nevydám zpět do Panské, ale projdu ještě o kousek dál :-).

  31.7.2016
  • Monika napsal(a):

   Přesně tak, parfémové hladiny se čeří. A Černá růže – už i jen tím pěkným názvem – je pro parfémy jako předurčená.

   11.8.2016
 2. sylva.frankova@gmail.com' Sylva napsal(a):

  I mě velmi těší, že se do Černé Růže opět vrací voňavé pamlsky. Tuto pasáž mám také spojenou s Madeleine, kde to všechno pro mě začalo – cesta na dlouhou trať s Annick Goutal, l´Artisanem, T.LeClercem apod. Vzpomínám si, že jsem zde potkávala i známé herecké osobnosti. Do prvního poschodí jsem chodívala na dobré kafe s ovocným želatinovým řezem. 

  Moniko, děkuji za báječnou informaci, hned je důvod jet do PRAHY co nejdříve!

  1.8.2016
  • Monika napsal(a):

   Strašně to uteklo. A teď aby si člověk na návštěvu jen těch nejzajímavějších parfémových míst vyhradil celý den. :-)

   11.8.2016

Komentáře jsou uzavřeny.