Novinka: GUERLAIN Mon Exclusif čeká na své jméno

To, co původně vypadalo jako aprílový žertík nebo úplné vyčerpání invence, je vlastně geniální nápad: "Vytvořte" si svůj parfém! A když ještě úplně nemáte na to, zaplatit si nějakých padesát tisíc euro, absolvovat několik výletů do Paříže na konzultace s Thierry Wasserem, abyste si nakonec odnesli svůj kufříček s celkem 24 flakóny opravdu SVÉ vůně, tak tohle je dobrý začátek. :-)

Guerlain Mon Exlusif

Na flakónu totiž nenajdete jméno. Flakón (model Coque d´Or) je nepopsaný, vůně bezejmenná a připravená na to, abyste ji sami pojmenovali (balení obsahuje nalepovací kovová písmenka, případně můžete požádat, aby Vám jméno na flakón vygravírovali.) :-) Jistě stojí za zmínku, že flakón vychází z podoby flakónu, který vznikl v roce 1937 a který byl určen pro vůni Coque d´Or. S vůní se pojí příběh o tom, že ji Jacques Guerlain vytvořil vůni jako poctu svému příteli, uměleckému kritikovi a zakladateli Ruského baletu Sergeji Ďagilevovi (zvyklému vídat na platkátech své jméno spíše v podobě Sergei Diaghilev anebo Serge de Diaghilev). Tvar flakónu – motýlek – odkazuje na motýlky, které byly neoddělitelným Sergejovým doplňkem outfitu, nejen na pařížských večírcích. A je to podruho v krátké době, kdy zmiňuji tohoto pána a představuju si ty večírky Paříže třicátých let, kde se scházeli Jacques Guerlain a Sergej a Misia Sert a Gabrielle Chanel…  protože přece Misia ! :-)

Ale zpět k novince. Flakón působí – spíš než motýlek – jako mašlička, velmi žensky. Vůně (do doby, než pro ni vymyslíte svůj název, se bude nazývat MON EXLUSIF) má obsahovat svěží fougérový akord s levandulí a jemnými orientálními tóny, santal, slaný karamel, kumarin a vanilku. Levandule s vanilkou? Guerlain, rok 2015? Takže gurmánská Jicky? To by ale mohlo být dobré! V posledních letech jsem v téhle úžasné klasické vůni (1889) zaregistrovala lehce gurmánský, skořicový tón a pokud se Thierry Wasser vydal touto cestou… rozhodně se těším (ovšem za předpokladu, že Jicky zůstane tak, jak je !!). Dále se uvádí, že by Mon Exclusif měla mít slušnou projekci a neměla by být přeslazená. No, uvidíme, posoudíme. :-)

Mon Exclusif… vzpomněla jsem si na Mon Parfum od Palomy Picasso (1984). Takže: Kéž by se Mon Exclusif zapsala do historie parfumářství (a mnoha srdcí) podobně skvěle! Pokud jde o flakón, nápad s bezejmenností a zmínky o složení… šance tu jsou.

Mon Exclusif bude v koncentraci edp, cena 130 €. 

(Zdroj: Gala.fr)

 

AKTUALIZACE, 30. dubna 2015

neboli několik čerstvých informací z La Maison Guerlain:

– termín uvedení vůně v La Maison Guerlain a dalších pařížských buticích se blíží:  pondělí 11. května

– flakón má objem 50 ml

– ve vůni byla použita (poprvé u Guerlain) levandule odrůdy Carla… znáte někdo? 

 

 

Počet komentářů: 3

 1. bara.ramesova@gmail.com' barbucha napsal(a):

  Škoda, že v poslední době jdou u Guerlainů evidentně proti mně. Co jsem jim udělala? Gurmánky nemusím a levanduli nesmím :-)  Holt se to ale asi dobře prodává… ty slaďárny. I v takovým – jinak bezesporu krásným – Santal Royal mi nakonec mezi zuby skřípe kilo cukru… Neuvažuje se, čirou náhodou, o variaci spíš třeba na Mitsouko nebo na takový Jardins de Bagatelle? Nepřeslazený? 

  Omlouvám se za OT, ale muselo to ven :-)

  3.5.2015
 2. Monika napsal(a):

  Neber si to osobně, u Guerlainů nejdou jenom proti Tobě! :-) Ale třeba Santal Royal mi sladká nepřipadá, tam bych neubírala. Levandule ve vůni se mi líbí jak kdy. Jicky je jenom jedna, to je samostatná kapitola a jsem ráda, že při porovnání s vintage verzema, které jsem měla možnost vyzkoušet, si pořád vede hodně dobře  (i když malinko skořicově…. zesládla :-) ), mám ji ráda a nosím ji. Hlavně na jaře a v létě je báječná.  Když ve vůni levandule moc trčí, je to pro mě takové nějaké sterilní, medicinální. Hodně zajímavá levandule v AA Lavande Velours (1999) byla prostě hlavně hodně zajímavá, ale nenositelná. Spojení levandule s vanilkou v Jersey (Chanel) mi přišlo docela fajn, měla jsem dokonce flakón, ale nakonec to nebylo ono (jestli si dobře pamatuju, z toho jsi taky nebyla nadšená)! Takže já k tý levanduli něco málo sladkýho mám ráda, ale přijde na to, s čím a jak a jak moc…. a na to jsem v případě Mon Exclusif zvědavá. V mých představách voní skvěle. :-))))

  Variace na Mitsouko tady byla – v roce 1999 Mitsouko Fleur de Lotus. Do té se cukr nesypal, byla to svěžejší, jemnější verze klasiky s redukovanými olejovými, broskvovými tóny, v základu trochu podobná Vol de Nuit edt. Bohužel, tenhle flaker byl určený jen pro asijský trh a zrovna to by se ti asi líbilo. Nakonec, možná tam něco osobního vůči tobě bude! :-)

  3.5.2015
 3. bara.ramesova@gmail.com' barbucha napsal(a):

  Určitě! :-(

   

  3.5.2015

Komentáře jsou uzavřeny.