Novinka: GUERLAIN Le Bouquet de la Reine

Přání, aby parfém Le Bouquet de la Reine, který jsem poprvé zmínila v článku o novinkách roku 2016, byl něco jako "pugét složený z růží, pár fialek a hooodně kosatců, vyznívající sametově a podobně jako Attrape Coeur" zůstalo nevyslyšeno. :-)

Le Bouquet de la Reine

A namísto vytouženého nového parfému je tu jedna z mých nejméně oblíbených a stále oživovaných vůní – Aqua Allegoria Jasminora. Potřetí! Jde totiž už o druhou reedici této zeleno-bílé a pro mě tak trochu odměřené vůně (jasmín miluju, ale s úplně jinými složkami). První reedice s názvem Cour des Senteurs Versailles vznikla v roce 2013, u příležitosti otevření butiku ve Versailles. Mimochodem, tento butik za dva měsíce, po pouhých třech letech končí. Je mi to líto, letos jsem měla v plánu se tam zastavit a konečně se osobně setkat s Julií, se kterou jsme byly v každodenním kontaktu po většinu doby rekonstrukce butiku La Maison Guerlain v roce 2013. Ale setkám se s ní nejspíš v Paříži, přechází totiž do zbrusu nového pařížského butiku na rue Saint Honoré. Butik ve Versailles byl krásný, personál skvělý, jen bohužel doplatil na svou polohu. Sice se nachází v blízkosti zámku, ale malinko mimo hlavní turistickou trasu a unavení turisté šli nejpřímější cestou od zámku ke svému autobusu a na návštěvu butiku už zpravidla neměli chuť ani sílu. Proč, když butiky, a taky krásné, jsou i v Paříži?

Le Bouquet de la Reine, limitovaná a číslovaná edice, je výsledkem spolupráce zámku ve Versailles a Guerlainu a výtěžek z jejího prodeje má být použit jako příspěvek na rekonstrukci zámku ve Versailles.

Le Bouquet de la Reine

Flakón quadrilobé o objemu 125 ml pochází ze skláren Verreries Brosse. Zlaté logo krále Slunce, emblém Ludvíka XIV., a bílé, perleťové a fialové kamínky jsou prací šperkařské značky Maison Desrues. A finální úpravy, včetně instalace fialového provázku (a jejího rozčísnutí), mají ve svých jemných a šikovných ručkách dámy z Guerlainových dílen, přezdívané Dames de Table.

Složení: jasmín, galbanum, bergamot, brambořík, frézie, konvalinka, bílé pižmo, ambra (třeba bude nakonec trochu než ta Jasminora) :-)

Vůni je možné si zarezervovat v období od 17.února do 17. května 2016 buď ve Versailles anebo v La Maison Guerlain. Cena je 550 €.

(Zdroj: TS  press.chateauversailles.fr)

sp(onibles : – à la Librairie des Princes (château de Versailles) – dans la boutique Guerlain du 68, avenue des Champs-Élysées, 75008 Paris