PROFUMUM ROMA nově i v Praze

V poslední době si často uvědomuju, kolik už je v Praze skvělých parfémových značek, jaký pozitivní obrat tady v tomto směru v posledních pěti letech nastal a jak už cesty do Paříže, Londýna nebo do Říma nemusejí znamenat stres, že člověk nestihne oběhnout všechno to zajímavé parfémové, co tam je a co tady není. 

Jedna z těch zajímavých parfémových značek, která tady nebyla a čerstvě je… je PROFUMUM ROMA, či Profvmvm Roma, chcete-li. Jejím novým sídlem je Ingredients, které se tak stává jedním z pouze padesáti míst na světě, kde jsou tyto parfémy k dostání. A když se teď podívám na novou polici s téméř dvacítkou flakónů, zdá se, jakoby tam byly vyskládané odjakživa. Do konceptu obchodu náramně zapadnou.

K uvedení značky se konala ve středu 15. června, přímo v Ingredients, tiskovka za účasti dvou charismatických mužů. Alessandro II Grande, zástupce distributorské a marketingové firmy Aigen a Ivan Lozic, parfémový znalec, specialista na niche a novinář, seznámili přítomné s historií značky a s jejím olfaktorickým konceptem.

Ingredients profumum roma

Profumum Roma Ingredients

Příběh značky začíná po druhé světové válce v malé jihoitalské vesničce Sant´Elena Sannita. Manželé Celestino a Luisa Durante se stejně jako mnoho jiných mladých lidí rozhodli přestěhovat do Říma. Otevřeli si malý obchod s luxusními mýdly a parfémy a díky své vášni a talentu se brzy vypracovali a obchod se rozrostl. Láska k řemeslu se přenesla i na jejich čtyři děti. Sourozenci Giuseppe, Luciano, Maria a Felice, povzbuzeni navíc i neutěšenou situací na parfémovém trhu devadesátých let, se rozhodli vytvořit vlastní kolekci nekonvenčních vůní. A tak v roce 1996 vzniká Profumum Roma, značka, pro jejíž parfémy je typická neobvykle vysoká koncentrace vonných složek (kolem 43%)! Parfémy mají až olejovitou konzistenci (pozor na oblečení raději ne!) a většina z nich má neuvěřitelnou výdrž. Portfolio značky čítá nyní celkem 33 rozmanitých parfémů (od svěžích, přes květinové, gurmánské, kadidlové i dřevité, od náladovek k potenciálním signature) a v Ingredients se pro začátek setkáte s dvacítkou z nich.

Profumum Roma police

A které vůně mě zaujaly nejvíc? Z dřívějška se mi stále líbí Battito d´Ali (ta bude k mání příští týden), Ambra Aurea a Patchouly.  Na tiskovce se mi líbila Rosae Mundi, moc příjemná a vytrvalá růže, vyloženě mě zasáhla Fiore d´Ambra, protože ta je snad ještě lahodnější než Ambra Aurea, nekonečně příjemná je  Dulcis in Fondo s autentickým šťavnatým mandarinkovým úvodem, Confetto, které je nakonec míň sladké, než se zdálo na začátku a kde mě hodně baví ambrovo anýzová podpora mandlím s vanilkou… Ono vůbec v několika případěch, kdy název asociuje maximální sladkost: "zucchero", "dulcis", je to trochu jinak, minimálně ne tak přímočaré, a jindy zase… No je co zkoušet a o čem přemýšlet. :-)

Confetto

A tady je seznam dvacítky parfémů, které můžete momentálně v Ingredients najít: Acqua di Sale, Acqua e Zucchero, Fiore d´Ambra, Victrix, Antico Caruso, Thundra, Confetto, Soavissima, Dulcis in Fundo, Patchouly, Acqua Viva, Dambrosia, Olibanum, Santalum, Vanitas, Arso, Ambra Aurea, Rosae Mundi + Battito d´Ali a Ichnusa od příštího týdne.