NARCISO RODRIGUEZ Narciso

Do konce roku zbývá už jen pár měsíců, času na zázraky ubývá… ale nakonec jsem tu vůni, neboli okamžitého aspiranta na perlu mainstreamu roku, našla. Knot od značky Bottega Veneta, do které jsem vkládala takové naděje, se mi předvedla jako celkem zaměnitelná, práškověprádlová, generická svěží květinovka s chemickým ocáskem… a víc se mi ji rozebírat zatím nechce (ono taky, kdyby firma neuvedla před třemi lety tak fantastickou, originální, citlivě sestavenou a kvalitou vonící vůni, jakou je Bottega Veneta, zklamání by nebylo tak velké). Takže Knot ne. To milé překvapení stojí hned o regál vedle a jmenuje se NARCISO.

Americký módní návrhář Narciso Rodriguez ohromil parfémový svět v roce 2003, když přišel s výrazně ženskou (a i celkově výraznou) vůní Narciso Rodriguez for Her. Květinová chypre moderního střihu (mimochodem, Narciso Rodriguez je velmi talentovaný střihač :) ) s ambrou, bohatou kyticí a v ní dominující růží, a příjemným, dřevitě pižmovým základem mu za pár měsíců vynesla cenu British FiFi Award for Best New Fragrance a přízeň – nebo přinejmenším pozornost – parfémových fanoušků.

Narciso je z úplně jiného soudku a spíš protiklad k tak trochu halasné NR for Her. Když beru do ruky flakón, říkám si, jaké je tady úžasné souznění mezi designem flakónu a obsahem uvnitř. Minimalisticky pojatý flakón s mléčně zabarveným sklem je neprůhledný (výhoda pro ty, které je pohled na poloprázdný flakón skličující, nevýhoda pro ty, kteří mají rádi přehled) a poměrně masivní. 

Vůně je hebká, elegantní a půvabně ženská od samého začátku. Taková zvláštní věc: jednotlivé složky jsou jakoby tlumené – gardénie, růže, pudrové tóny, trocha mýdlových aldehydů, mléčný santal, a určitě velká hrst pižma, toho hladkého, hřejivého a mléčného, co umí tak dobře vytvořit krásnou bázi a drží vše pohromadě  – přitom ale ve výsledku to, co vznikne, tlumené není. Navíc, vůně drží neskutečně dlouho, z ruky ji cítím i druhý den, z lemu baloňáku ještě i čtvrtý. Narciso je vůně střídmá, střízlivá a elegantní, podobně jako Rodriguezova kolekce pro podzim/zimu 2014. Schválně se mrkněte.

Narciso Rodriguez Narciso parfum flacon

Pro zajímavost, od roku 2009 stojí za vůněmi značky Narciso Rordiguez parfumér Aurelien Guichard. Má na kontě několik zajímavých kreací, mj. nejlepší "Bondovku" Chinatown, Gucci by Gucci pour Homme, pro Guerlain Allegorii Anisia Bella, Love in Paris/Nina Ricci, a od roku 2007 spolupracuje se značkou Robert Piquet, takže všechny ty nové vůně a reformulace, včetně Visy z roku 2007, jsou jeho a je to dost dobrá práce.

Pořád myslím na to, že jestli jsou vůně, předurčené k tomu, stát se vůní-signature, tak Narciso je jedna z nich. Já už mám teda ten Shalimar, ale třeba na ni někdo někde čeká…

 

Složení: růže, gardenie, vetiver, ambra, cedr, pižmo (a desítky dalších ingrediencí)

Další informace:  Vůně je v koncentraci edp, flakón 30, 50 a 90 ml

 

Počet komentářů: 10

 1. mjalova@seznam.cz' Magda napsal(a):

  Chtěla jsem ji příležitostně vyzkoušet (vůně od NR mám ráda), po Tvé recenzi zvažuji nákupi naslepo!

  15.10.2014
 2. mjalova@seznam.cz' Magda napsal(a):

  Teď se dívám, co to tam píšu – je to nákup i naslepo…

  15.10.2014
  • Monika napsal(a):

   Magdo, mně přijdou vůně NR dost kvalitní a propracované vlastně všechny. U téhle novinky mě potěšil „výraz“. Nepere se o pozornost (ani flakónem, ani názevem), prostě JE a kdo ji objeví a sedne mu, je dost možné, že našel svatý parfémový grál. 

   15.10.2014
 3. chalupy@atlas.cz' Nadik napsal(a):

  Jsem ráda, že vidím pochvalu na tuto vůni. Z podzimních novinek mě jediná zaujala, má neskutečnou výdrž, tichou eleganci a trochu mi připomíná Bottegu Venetu v mírnější tlumenější formě.

  Už si na Narcisa brousím zoubky :)

  23.10.2014
 4. udvouverunek@gmail.com' Dvě Verunky napsal(a):

  Netuším, zda už je dostupná v obchodech, já ji zatím viděla jen na lodi v duty free. Musela jsem vyzkoušet! :) Jo, nepřekvapila mě, je přesně taková, jak jsem si ji po tvém popisu představila. A ano, s flakonem souzní dokonale. A ano, souhlasím i dále v tom, že toho není moc, co by se vůním od NR dalo v globálu vytknout. Ne že bych chtěla nosit všechny, ale většinu si u sebe umím představit.

  Tuhle novinku určitě budu podrobovat dalšímu zkoušení, rozhodně za to stojí. Prve jsem udělala chybu, že krom ní jsem zkoušela i další jinak málo dostupné či nevídané věci, a nezbylo na ní tolik prostoru. Podruhý jí ho dám dostatek.

  Verunka

  8.11.2014
 5. 1Miru@seznam.cz' Miru napsal(a):

  …nádherné čtení.!

  Mám na cestě vzoreček, a kéž by to na mně vonělo také tak krásně…

  4.1.2015
  • Monika napsal(a):

   No tak to budu zvědavá, jak se ti bude líbit.

   7.1.2015
   • 1Miru@seznam.cz' Miru napsal(a):

    …mám ji objednanou…

    7.1.2015
 6. Monika napsal(a):

  Aha! :-)

  7.1.2015
 7. 1Miru@seznam.cz' Miru napsal(a):

  …pořád ji zkoumám. Nesnáším v recenzích, popisech, komentářích slovo či spojení "smyslná vůně", "smyslnost". Působí to na mě totiž jako urputná a laciná snaha o zalibení u potencionálních kupujícich. Tady ale, u Narcisa, toto slovo snesu, k této vůni patří… …gardenie zde má na svědomí skrytou ženskou živočišnost, přitažlivost, prostě smyslnost, aniž by to jakkoliv působilo vulgárně či trapně. Naopak. Je to kouzelné. Ono totiž, velkou pomocnou ruku přidává i růže, resp. případnou divokost gardenií krotí, uhlazuje, umravňuje. Posunuje ji do roviny elegantní a mravné…

  Koukala jsem na ty modely, co zmiňuješ… ano, a pak i jaro 2015… A nejlepší kontrast/kombinaci bych viděla v modelu khaki bomber, šedé obyč triko, téměř nenalícená tvář, vlasy a lá "právě jsem vstala" a Narciso…

  7.1.2015

Komentáře jsou uzavřeny.