Novinka: GUERLAIN Santal Royal

Dnes budu povídat o novince, na kterou se moc těším, i když vůni si zatím jenom představuju. Dokonce mě ta neznámá vůně včera přiměla skočit si do papírnictví pro čtvrtku. Ale k tomu se vrátím na konci.

Ta vůně se jmenuje Santal Royal a je ukrytá v temném, zlato-černě zdobeném flakónu. Tak trochu jakoby se tady propojily guerlainovské včeličky s montalkovskými plechovkami (pro oboje mám slabost). Ve skutečnosti jde o flakón, známý z řady Les Eaux Rituels (Eau de Cashmere nebo Eau de Lingerie) a ten má včelu jen jednu, na víčku.

Možná jste zaregistrovali, že Thierry Wasser, dvorní parfumér Guerlainu, byl v posledních týdnech na cestách za surovinou :-) v Indii a cestou domů to vzal přes Dubaj, kde se v úterý večer, v hotelu One&Only Royal Mirage, konala slavnostní prezentace právě této jeho nové vůně. První ohlasy byly nadšené, selfies s  Wasserem zahltily Instagram a fotky doprovází  popisky jako: "magická, úžasná!!" :-)

Vůně je (zdánlivě) koncipovaná pro středněvýchodní trhy, stejně jako před dvěma lety vydaná kolekce tří vůní Les Déserts d´Orient (Rose Nacrée du Désert, Encens Mythique d´Orient a Songe d´un Bois d´été). Může to působit zvláštně, něco jako nošení dříví do lesa, ale tyhle francouzské orienty mají na Středním východě vážně úspěch. Ale samozřejmě, uvedení v Dubaji a reference z téhle oblasti jsou zlatou vstupenkou na ostatní trhy. 

Santal Royal má být vůní, vzdávající hold (pochopitelně!) santalu. Pojetí je unisexové, čili komu se líbí, ten ji nosí, tak jak to bývá běžné u nikové produkce. Je plná klasických orientálních ingrediencí a zní to slibné (skořice, neroli, santalové dřevo, kůže, oud, růže, ylang-ylang, jasmín, ambra, pižmo). Kdo se bojí oudu, může být prý v klidu. Oud má být totiž spíš jemný, decentní. Na blogu Sorcery of scent se lze dočíst o určité podobnosti oudu v Santal Royal s oudem v Cuir Noir Armaniho Privé řady. Hmmm!

Je ještě jedno místo, kam je možné si pro Santal Royal zajet – londýnský Harrods. Ve čtvrtek, tedy dva dny po dubajské premiéře, tam měli velkou slávu. Otevírali nový Salon de Parfums. Sešli se slavní parfuméři, mezi jinými Kilian Hennessy, Roja Dove… a nechyběl ani cestovatel Wasser (na té společně fotce, co jsem viděla, se ale schovává za Kilianem). Guerlain tam má poměrně velký prostor, je tam takový Maison v malém, včetně té úžasné stěny s "včelkama".

Dobrá zpráva je, že přestože to původně vypadalo, že Santal Royal bude jen exkluzivní lahůdkou pro Harrods plus Dubaj a další země Středního východu, bude to jinak a už v lednu 2015 (nedá se vyloučit i dřívější termín) se vůně zařadí do nabídky pařížského La Maison Guerlain. Další butiky Guerlain by měly následovat.

A ta čtvrtka, co jsem si koupila? Na fb stránce Guerlinade jsem už nějaké fotky Santal Royal sdílela, nechtělo se mi je dávat i sem, do Londýna se v nejbližší době nechystám, do Dubaje je daleko, tak jsem si ten Santal Royal namalovala.

Santal Royal Guerlain Guerlinade flacon 

 

Santal Royal Guerlain Guerlinade zlatá černá

 

Santal Royal je v koncentraci edp, flakón 125 ml, předpokládaná cena 150 eur.

 

 

 

 

Počet komentářů: 7

 1. dobrovodskam@seznam.cz' kinoma napsal(a):

  Děkuji za milý článek o vůni, na kterou se těším :-). Doufám, že Santal Royal brzy vyzkoušíš a podělíš se o své dojmy z ní. 

  A doma máš asi nejoriginálnější flakón :-).

  19.10.2014
  • Monika napsal(a):

   Taky se moc těším. Flakón mám originální, ale nevoní!!! :-)

   19.10.2014
 2. cinkja@seznam.cz' Jarka napsal(a):

  Snad žádná zmínka o nové vůni ve mně v poslední době nevzbudila takovou zvědavost a těšení zároveň. Kolekce Les Déserts d´Orient mně napadla hned, jak jsem o ní poprvé četla a uvedení v Dubaji tomu jen nahrálo. Složení plné orientálních lahůdek, nádherný černozlatý flakon, Santal i Royal v názvu, to po delší době opět vyvolává známé chvění a touhu. V tomhle případě se snad ani oudu nebojím. Ještě by to chtělo načasovat v La Maison Guerlain na Vánoce (2014) a bylo by to dokonalé :-).

  A flakón je vskutku originální :-).

   

   

  19.10.2014
  • Monika napsal(a):

   S tím načasováním… víme, že realita už mnohokrát předčila předpovědi o pár dní nebo i týdnů. Tak třeba i tentokrát.

   19.10.2014
 3. sunnymood@email.cz' sunnymood napsal(a):

  jééé ty jsi ale čarodějka…Tvé texty hltám jak začarovaná a píši si další voňavou touhu na vyzkoušení…dokonalé, tleskám Tvému umění – jak kouzlení s textem tak malování..děkuji za příjemné čtení a snění o nové lásce ..

  20.10.2014
  • Monika napsal(a):

   To ten flakón za to může! :-) 

   21.10.2014
 4. […] jsem před pár dny přemýšlela a psala o Santal Royal, nové vůni Guerlainu, uvědomila jsem si, jak moc mám ráda u vůní (a […]

  25.10.2014

Komentáře jsou uzavřeny.