GUERLAIN: Co se chystá v roce 2016 ?

Ani letos nebude nouze o novinky. Co je pro mě ale mnohem důležitější, začínají se rýsovat parfémové události, na které se těším nebo jsem na ně přinejmenším zvědavá. Některé z vůní mají už jasné kontury, u jiných je venku zatím jen název, složení nebo zařazení, ale na tom je zas fajn, že člověk může zapojit představivost a pak už jen doufat, že kreativita marketérů se bude aspoň trochu (!!) ubírat podobným směrem a některé z přání bude vyslyšeno.

Jednou z prvních vůní roku bude AMBRE ÉTERNEL: Přírůstek do řady orientálek a přímá příbuzná se zhruba před rokem uvedenou Santal Royal. Vůně už se prodává v Saudské Arábii, před pár týdny byla představena novinářům v La Maison Guerlain a během několika dní půjde do prodeje. Složení (koriandr, skořice, pravá ambra, broskev, neroli, pomerančový květ, ylang-ylang, dřevo, kůže a pryskyřičnaté tóny) slibuje stejně jako v případě Santal Royal unisexový orient, přičemž o tom, jestli bude vyznívat více nebo méně pánsky, se nositelka dozví až při nošení sama na sobě. Moje zkušenost se Santal Royal byla taková, že ačkoli na papírku vyznívá unisexově až pánsky, tak na mně a na mé parfémové kamarádce vyloženě žensky (nebo spíš prostě jako krásná vůně, aniž by člověk řešil, jakého pohlaví vůně je nebo má být). 

PERA GRANITA a ROSA POP, to bude letošní dvojice novinek do řady Aqua Allegoria. Pera Granita má být, jak už název naznačuje, osvěžující hruška a já jsem hlavně ráda, že to nebude další variace na jasmínový čaj (mimochodem, nahradit by měla loňskou Teazzurru, pro kterou opravdu slzet nebudu). Kdybych do toho mohla mluvit, Pera Granita by měla mít něco z milé, hruškové a nijak urputně svěží  Ô Oui! od Lancômu. No a Rosa Pop bude asi už tradiční, letištní, růžová (málo zajímavá) a nevýrazná limitka. Ale třeba překvapí.

Guerlain ribon

Neoficiální, ale velmi zajímavé novinky

Exkluzivní řada Le Rendez-vous du Bonheur, kam patří vůně Le Plus Beau Jour de ma Vie a Le Bouquet de la Mariée, by letos mohl obohatit parfém s názvem: LE BOUQUET DE LA REINE.  No pokud vznikne vůně, kterou si pod tak krásným názvem představuju, tak to bude pugét složený z růží, pár fialek, hooodně kosatců, bude vyznívat sametově a bude podobný Attrape Coeur. :-)

Další parfémová novinka se má jmenovat CHERCHEZ LA FEMME.  A teď: Bude to nová, samostatná vůně mimo všechny řady? Pokud ano, tak mainstream nebo exkluzivka? A pokud exkluzivka, bude to nový přírůstek do Les Parisiennes? Nebo do jiné z exkluzivních řad (mračna se začínají zatahovat i nad Bois d´Arménií). Nebo?

V každém případě, v exkluzivní řadě Les Parisiennes dojde k několika pohybům směrem ven i dovnitř. Skončit mají Cherry Blossom a Mayotte (?), v poslední době se otazník se vznáší i nad Liu (?). Novou vůní řady má být fíková kosatcovka. Jestli to bude právě ta Cherchez la Femme (a když hodně zapojím fantazii, pak by parfém s tímto názvem a složením mohl být jakousi alegorií biblického příběhu o Evě – ráji – sladkém fiku) nebo bude mít úplně jiný název, a bude reedicí fíkově-kosatcové Allegorie Figue-Iris /2008/, o tom se dá v tuto chvíli jen spekulovat. *) Je taky možné (to by bylo fajn!), že nádherný název "Cherchez la Femme" bude použit pro některou z reedic dřívějších vůní: Quand Vient la Pluie, Les Sécrets de Sophie, Black Swan, nebo "podruhé do stejné řeky": Attrape Coeur, Metalys, Plus Que Jamais… Já bych si nejvíc přála návrat Plus Que Jamais. Ta se zatím neobjevila v žádné z luxusních ruských nebo londýnských (re)edicí. A vlastně splňuje původní zadání pro parfémy řady Les Parisiennes, tedy reedice úspěšného parfému a autorství  J.-P. Guerlaina.

*) Edit 6.1.2016Fíková kosatcovka – novinka řady Les Parisiennes –  se bude jmenovat Promenade des Anglais (dnes ráno se flakón se zeleným odstínem vůně a fialovou mašlí objevil na stránkách Guerlainu). 

*) Edit 7.1.2016Promenade des Anglais má být opravdu reedicí vůně Figue-Iris (2008), upravenou do verze eau de parfum (zdroj: Stephan Matthews)

Promenade des Anglais Guerlain

A čiré spekulace

Jaký střih a barvu šatiček pro letošní sezónu? La Petite Robe Noire … žlutá s ylangem, pomerančovým květem a vanilkou? perleťová s růží a pižmem? modrá s kosatcem, levandulí a vanilkou? červená s jahodama, karamelem a ambrou? fialová s fialkou, kosatcem a pudrem, čili něco na způsob Météorites? puntíkatá se černým rybízem, makronkou a frézií? černá s oudem…? :-D

A nakonec, já to opakuju už několikátý rok, ale letos by to konečně mohlo vyjít: Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route des Indes.

 

Poslední šance obstarat si "brnění"

Několik vůní staršího data vzniku (Shalimar, Mitsouko, L´Heure Bleue, Samsara, Champs-Elysées, Jardins de Bagatelle, Jicky, Nahéma, Chamade a Vol de Nuit) se prodává mimo jiné ve verzi balení: náplň anebo náplň + kovový obal, kterému pro jeho vzhled a funkci přezdívám brnění. Guerlain teď plánuje výrobu těchto flakónů a setů s brněním zastavit a vůním dát jiný flakón. Jestli tím flakónem bude některých ze stávajících modelů flakónů (domečkový nebo včeličkový placatý) anebo nějaký zbrusu nový, to se zatím neví. 

… případně některou z vůní, jejichž výroba skončila

Některé vůně jsou už téměř nesehnatelné, některé se začínají objevovat na ebay za vyšší a ještě vyšší ceny, další (mainstream) se dají s trochou štěstí stále ještě ulovit za naopak krásné ceny v e-shopech. Tak tedy přehled vůní, které skončily v posledních dvou letech: London, Moscow, New York, Shanghai, Tokyo (Une Ville, Un Parfum), Shalimar Parfum Initial, Shalimar Parfum Initial L´Eau, Eau de Shalimar, Idylle Eau Sublime, Insolence extrait, L´Instant Magic extrait a edp, Nahéma extrait, Boisé Torride (Les Elixirs Charnels), Myrrhe et Délires (L´Art et la Matière), Guerlain Homme edt, Habit Rouge Sport, AA Nerolia Bianca, AA Flora Rosa, AA Teazzurra (přičemž v ohrožení jsou: Après l´Ondée, Mahora, Liu, Cherry Blossom, Bois d´Arménie, LPRN Couture)…

Počet komentářů: 2

 1. p.magdalena@centrum.cz' Mitzi napsal(a):

  Pokud mi v Dlouhé nelhali (a proč by to dělali), tak  nová verze LPRN bude modrá.

  Levandule a kosatec, to by byl sen! To by se mi fakt moc líbilo.

  6.1.2016
  • Monika napsal(a):

   Fakt? Já jen tak střílela od boku (těch barev zas tolik není a pokračování nekonečného příběhu malých černých je nasnadě), ale kdyby vyšlo i to složení… tak bych se vůbec nezlobila. :-D Každopádně, i odtud může přijít zajímavá vůně. Už se těšíš na miniaturku? :-)

   6.1.2016

Komentáře jsou uzavřeny.