Novinka: GUERLAIN Promenade des Anglais

Včera to byla "kosatcovka s fíkem" (nebo "fíkovka s kosatcem"), dnes už má jméno: Promenade des Anglais.

Otázkou zůstává, zda půjde o reedici vůně Figue-Iris z řady Aqua Allegoria (2008), třeba ve vyšší koncentraci (nejspíš eau de parfum) nebo o reedici jiné vůně (ale na vůni s výraznou kombinací fík-kosatec si nějak nemůžu vzpomenout), anebo o úplně novou vůni. Tím by se ovšem porušil (ve dvou bodech ze dvou) původní koncept exkluzivní řady Les Parisiennes, čili reedice úspěšných/zajímavých vůní, a to vůní Jeana-Paula Guerlaina. Ne, že by ten koncept nebyl už v minulosti narušen. Po roce 2010 potřeba vzdávat hold kreacím J.-P. Guerlaina bohužel poněkud ochladla a tak, pokud jde o autorství v dosavadní řade Les Parisiennes, jsou vedle "jeho" vůní (Liu, Mayotte, Nuit d´Amour a Cherry Blossom) i vůně, na kterých se autorsky už nepodílel (Mon Précieux Nectar, L´Heure de Nuit, Mademoiselle Guerlain). Reedice Figue-Iris by tak byla návratem k původnímu zadání.

Promenade des Anglais

Jestli půjde o reedici nebo zbrusu novou vůni se dozvíme velmi brzy. Každopádně, Promenade des Anglais má být vůní svěží, chic a má evokovat procházku podél Azurového pobřeží za prosluněného zimního dne.

(Foto: Guerlain)

Edit 7.1.2016:  Tak přece: PROMENADE DES ANGLAIS bude reedicí vůně Figue-Iris z řady Aqua Allegoria (2008), přičemž bude upravená do verze eau de parfum. Informaci vydal dnes ráno Stephan Matthews na svém blogu: http://stephanmatthews.blogspot.co.uk/…Anglais.html