Novinka: GUERLAIN Carmen Le Bolshoï

Carmen Le Bolshoï. To je název nové, už čtvrté vůně exkluzivní edice Le Bolshoï, určené pro ruský trh.

Carmen Le Bolshoi

Malé ohlédnutí: První flakónek s nápisem Le Bolshoï 2011 se objevil v roce v říjnu 2011,  v předvečer slavnostního znovuotevření ruského Velkého divadla („Большой театр“), po jeho dlouholeté rekonstrukci. Na seznamu sponzorů rekonstrukce byla tehdy i firma Guerlain, která je známá jak svou náklonností jak ke kulturním akcím rozličného typu (mimo jiné i v prostorách La Maison Guerlain se můžeme často setkat s nejrůznějšími uměleckými instalacemi), tak k ruskému trhu. 400 exemplářů obsahovalo reedici parfému Jeana-Paula Guerlaina – Les Sécrets de Sophie. Fialkovo jasmínovou mýdlovku s pudrem a jemným, jen zlehka se objevujícím, téměř utajeným kadidlovým podtónem.

O rok později přišla Le Bolshoï Saison 2012 la Traviata… určená opět pro ruský (moskevský) trh, ale tentokrát bylo možné zamluvit si flakónek i v Paříži. Pro zákazníky La Maison Guerlain bylo určeno celých 60 kusů.  I v tomto roce byl obsahem parfém Les Sécrets de Sophie.

Po přestávce v roce 2013 následovala v roce 2014 zbrusu nová vůně: Le Bolshoï Black Swan – jasmín na jemně zapudrovaném santalu. Snad se někdy vrátí.

Teď tedy Carmen. Když jsem před pár dny viděla první fotku….

Guerlain Carmen Le Bolshoï

(Foto: Instagram, carina_cartis)

… začala jsem si představovat, jaká by mohla být? Jak bych si představovala parfém s názvem Carmen? Výrazný, ohnivý a s dominující růží. Ta růže by mohla mít špetku drsnosti, divokosti a zemitosti z růže v Kurkdjianově Rose Barbare a něco z J.-P. Guerlainovy barevné a pudrové růže v Nuit d´Amour. K tomu by Thierry Wasser mohl dodat jasmín, heliotrop a nějaká příjemná dřeva a pryskyřice.

Zdá se ale, že vůně bude jiná. Podle složení, které uvedla ruská mutace magazínu Vogue (jasmín, cedr, červené bobulové ovoce a pižmo, se toho zatím moc vyčíst nedá. Není jasné, jestli půjde o úplně novou kompozici nebo jestli to bude reedice některé z vůní minulosti. Ale trochu to vypadá jako něco ve stylu (bohužel letos končící) Boisé Torride. A třeba tam nakonec bude i ta růže. Líbilo by se mi mít ráda a nosit vůni Carmen…. :-)

Carmen Bolshoi

Carmen Le Bolshoï (flakón 60 ml, cca 300 euro) bude k dispozici v Moskvě od 1. října. Jestli i v Paříži, se zatím nevím, ale budu doufat. 

(Foto flakónu a informace o složení: Vogue.ru)